21 Mayıs 2012 Pazartesi

bazen birini öyle özlersin ki ağlamamak için şarkı dinlemeyi kesersin.  o mahur beste çalar sen kendi kendine ağlarsın.

http://www.youtube.com/watch?v=315bXad7CtI

29 Aralık 2011 Perşembe

Amentü Gemisi Nasıl Yürüdü?

Tonguç Yaşar ile sanat tarihçisi Sezer Tansuğ 1970 te beraber hazırlamış bu kısa animasyonu. Türk sinemasında yüzyılın en iyi animasyon filmi olarak nitelendiriliyormuş.
Bu ne Amentü Gemisiydi ki yürümezdi… “Vav”lar soluya soluya kürek çekti, Hz. Ali’nin yüreği titredi, “Yâ Hak” okunu gerdi, “Yâ Hak” oku varıp yüreği deldi, “Ah Mine’l-Aşk” dedi, gözlerinden yaşlar indi, vardı geminin altına erişti, Amentü gemisi yürüdü gitti…

10 Kasım 2011 Perşembe

gece olmuş gün doğmuş kahvaltı sofraları kurulmuş aynı koltuğa oturulmuş.aynı şeyler yapılmış her gün.sıkılıyomusun de .sıkılmıyorum.rutindeki betin hayatı huzurlu. sebeplerim var.umutlarım var.güzel günler bizi bekler eyvallah dersin olur biter.bıraksam kendimi şöyle oh ne rahat bu da geçer yaşamana bak.alınacak dersler var sorulacak sorular bu da geçer bizden bu kadar.

6 Kasım 2011 Pazar

girizgah denemesi

böyle yazıları pek beceremem. Birine derdimi anlatmak istediğimde konuya ilk nasıl gireceğimi bilemem.başlangıçlar zordur. ailenden ilk defa ayrılıp uzak şehre gittiğinde o kimsenin birbirini tanımadığı yurt odasında ilk geceyi geçirmek zordur.çok sevdiğin birinden ayrılmak zorunda kaldığında uzakta geçen ilk gece çok zordur.blogerlık serüveninde de ilk yazıyı yazmak biraz zor sanırım.

ayrıca bu şarkı sevgili m ye gitsin.öyle işte